Rating Ligi

Katılım şartları: www.TT-rating.com üyeliği, turnuva ücreti, spor giysi ve ayakkabı, yanında sana ait en az bir top, üzerinde 40+ yazmalı (top yoksa salonda uygun ücrete satılır) ve zamanında turnuvaya gelmek...
2 tip turnuvadan birini o gün gelenlerin sayısına ve seviyesine göre düzenliyoruz:
Lig Turnuvası tip A - Tüm oyuncular ikiye veya üçe ayrılır (seviyelerine göre yani TT-Rating puanlarına göre). Sonra da bu oyuncular kendi aralarında klasik turnuva yapar (grup -> eleme)
Lig Turnuvası tip B - Her lig (son lig hariç) en az 6 en çok 12 oyuncudan oluşur, son ligin katılım sayısı az ise üst liglerin kapasitesi 8-12 oyuncuya çıkartılabilir. Lig 9-10-11-12 kişiden oluşursa maçlar 2 set alan sistemiyle oynanır. Lig A 'da ise eğer maç 1-1 olduysa maç 3 set alan şekline dönüşür. Diğer deyişle maç ancak 2-0'da biter (Lig A ve oyuncu sayısı 9 ve üzeri ise). Lig 6 oyuncudan oluştuysa maçlar 3-0 da biter, iki taraf ta set aldıysa 4 set kazanan şeklinde oynanır. Mümkünse her ligi 8 oyuncudan oluşturmaya çalışıyoruz.
Turnuvaya gelen oyuncular liglere rating puanlarına göre yerleştirilecek. Kim hangi ligde oynar önceden belli değil yani. İlk defa gelip www.TT-Rating.com üyeliğini salonda yapan oyuncular çok iyi oyuncu olsa bile ancak Lig B'den başlayabilir (Şehir dışından bu turnuva için gelenler için Lig A oynama durumu olabilir)
Yapılmayan maçlar Rating'e yazılmaz.
Her ligdeki tüm oyuncular birbiriyle birer maç yapacak.
Liglerde düşme veya çıkma olmayacak. Alt liglerde üst sıralarda yer alan oyuncular puan toplayarak bir sonraki turnuvada üst ligde oynama şansı elde edecek zaten.
Maçların sırası önceden belli olup maç sırası geldiğinde maça çıkamayan oyuncu 3-0 hükmen mağlup sayılacak.
Tüm oyuncular TT-Rating üyesi olacağından tüm maçlar TT-Rating maçı kabul edilir.
Lig ücreti 13 TL olup rating puanı 1000-1399 olan 10 TL, 1400 ve üstü olan oyunculardan 8 TL alınacaktır (dereceye girmeleri halinde). Öğrenci ve engelli: 10 TL, kadın oyuncu 5 TL. Salon üyelerine ayrıca indirim uygulanır. Ücreti verirken indirimi hatırlatınız (Üye 10 TL)
Turnuva başladıktan sonra gelen oyuncu imkan olursa ancak müsait bir alt ligde oynayabilir.
Turnuvaya katılım şartı TT-Rating.com üyeliğidir. Daha önce katılmamış olsanız bile katılabilirsiniz, rating puanınız baz alınacaktır.
Turnuvada top verilmeyecektir, topu olmayanlar salondan satın alabilir.
Herhangi bir ligdeki (A, B veya C) oyuncu sayısı 5'in altında ise maçlar 4 set alan şeklinde oynanır (tek şart: iki tarafın da en az 1 set alması durumunda, aksi halde 3-0'da biter).
Ayrıca turnuva erken biterse isteyen oyuncular rating maçı yapabilir.