Turnuva çeşitleri

Düzenli olarak 3 tip turnuva düzenliyoruz. Her üç turnuva için temel katılım şartı TT-Rating (tıkla) üyeliği (bir de turnuvanın ücreti ve varsa o turnuvaya has ek bir şart); lisans, sağlık raporu, çeşitli evrak, kağıt vs. istenmemektedir. Önceden isim yazdırılmıyor. Salona zamanında gelip isim yazdırılıyor ve turnuva başlama saatinde kimler salonda mevcut ise anında otomatik gruplar, ligler, eşleşmeler vs... yazılım ile otomatik oluşturuluyor. Mümkünse her Cumartesi belli sırayla düzenledğimiz 3 tip turnuva şunlardır:
1) TT-Rating Turnuvası "XX.TT-Rating" Turnuvaları. Örnek: "90.TT-Rating Turnuvası"
2) TT-Lig Turnuvası. Ayrıntılar için tıklayın
3) TT-Avans Turnuvası. Ayrıntılar için tıklayın
Turnuvalar günü birlik turnuvalardır, aynı gün biter. Tüm turnuvalar birbirinden bağımsızdır. Daha önce herhangi bir turnuvaya katılmak gerekmemektedir. Tek şart TT-Rating üyeliğinizin olmasıdır (www.tt-rating.com). Bu üyelik işlemini bir kere yapıyorsunuz ve size bir kimlik numarası veriliyor (TT-ID numarası). Bu numara ile bundan böyle tüm turnuvalara katılabilirsiniz. Yaş sınırı yoktur. Kendi raketiniz ve topunuz olmalı.

Üç turnuva için de geçerli olan durumlar şunlardır:

 • Katılım şartı: TT-rating üyeliği. Olmayanlar turnuva öncesi salondaki formu doldurarak üye olabileceklerdir (salonda form doldurma ücreti 5 TL'dir). Zaman kaybı olmaması için ücretsiz olarak TT-rating 'e öncesinde üye olmanızı rica ediyoruz.
 • Yer : Ümraniye / ANEL iş merkezi - Açık adres: Saray Mh. Site Yolu Sk. Anel İş Merkezi No:5 , Ümraniye / İstanbul
 • Turnuva saatine kadar eğer salona varamamışsanız, çeşitli kanallardan turnuvayı düzenleyenler ile temasa geçip kaydınızı yaptırabilirsiniz. Turnuva saatinden 15 dakika sonra ise normal şartlarda maçlar başlar.
 • Yapılan maçların tüm skorları rating sistemine kaydedilmektedir (TT-Avans turnuvası hariç) ve www.TT-rating.com sitesinden takip edilebilir. Kullanılan lastikler mutlaka ITTF onaylı olmalıdır. Olmaması durumunda maçlara çıkabilirsiniz, rakip itiraz eder ise maçı hükmen mağlup sayılırsınız.
 • Yeni üye iseniz ve puanınız 0 ise mutlaka turnuva öncesi bir gün gelip seviyenizi göstermelisiniz. Eğer mümkün değilse TT-Rating tipi bir turnuvadan başlamınızı öneririz. Aksi durumda turnuvada 0 puanlı olarak son lige yerleştirilirsiniz. Turnuva sonunda maçlar sisteme girilmeden önce, yaptığınız maçları göz önünde tutarak uygun görülen bir puandan sisteme giriş yaparsınız.
 • Maçlara başladıktan sonra katılım imkansızdır. Bu sebeple bir dakika bile geç kalmayınız. Eğer telefon açıp isim yazdırmak isterseniz bunu mutlaka yola çıktıktan sonra ve gelmeniz kesin ise turnuva saatine birkaç dakika kala şahsen yapınız. TT-ID numaranızı ve isminizi telefonda söyleyerek 15-20 dakika gecikmeli gelseniz de büyük problem olmaz. Telefonları lütfen sadece turnuva saatine 15 dakika kala sonrası açınız. Daha erken açılan telefonlara cevap verilmeyecektir. Turnuva saatine 1 dakika öncesinde bile telefon açsanız yeterlidir.
 • Ayrıca başkası aracılığıyla geleceğinizi bildirmek turnuvaya yazıldığınız anlamına gelmiyor, mutlaka şahsen bildiriniz (son 15 dakika içinde, öncesinde değil). Telefon, Facebook mesaj, Sms veya Whatsapp gibi kanallardan.... Facebook grubuzda turnuvaya geliyorumu işaretlemek kayıt anlamına gelmez.
 • Turnuvada yapılan maçların neticelerini mutlaka naç föylerine yazılırken kontrol ediniz. Tablete veya kağıda yanlış işlenmiş olabilir. Aksi durumda doğru kabul edilecek olup sisteme girildikten sonra düzeltmesi yapılmayacaktır. Sonradan maç sonucu kabul edilmeyecektir.
 • Her zamanki gibi turnuva tarihlerinde elemizde olmayan sebeplerden dolayı son anda tarih değişikliği olabilir. Sayfamızı tekrar kontrol ediniz lütfen.
 • Maçlarda top verilmiyor. Oyuncular kendi toplarıyla (üzerinde 40+ ibaresi olması şarttır) oynamaları gerekiyor. Hangi oyuncunun daha iyi topu (yıldız sayısı bakımından, sonra marka) varsa onunla oynanır eğer iki taraf kendi topunda ısrar ederse. Topu olmayanlar salonda satın almalıdır.
 • Turnuva aynı gün biter.
 • Turnuvada video ve fotoğraf çekimi yapılır. Videolar youtube'a yüklenir. Fotoğraflar da facebook grubuna yüklenir. Turnuvaya gelerek bunları kabul etmiş oluyorsunuz.
 • Video maç kaydı : Turnuvalarımızda bir aksilik çıkmadığı sürece yarı finalden en az bir ve final olmak üzere iki maçın videosu HD olarak çekilir ve Youtube' a yüklenir. Bunların dışında maçının videosunu çektirmek isteyen olursa ücreti 5$ 'dır.

 

Bu üç tip turnuvanın farklı kuralları, ücretleri, ödülleri vs... olabilir. Bunları alttaki açıklamalarda görebilirsiniz:

TT-Rating Turnuvaları:

Her ay özel bir durum yaşanmadığı sürece iki kere Cumarresi (veya bazen Pazar) günü belirtilen saatte yapılır. Bu turnuvalarda derece yapan arkadaşlar ayrıca Yıl Şampiyonası için puan kazanır.

Grup maçları ile başlar, gruplar en az 4 en çok 10 kişi olabilir (katılıma göre). Grupta her oyuncu grubundaki oyuncular ile birer maç yapar. Gruplarda ilk 4e (veya 2ye kalan) kalan oyuncular diğer grubun ilk 4leri ile (veya ilk 2leri ile) eleme maçlarına başlar. Maçlar 3 set alan şeklindedir. Eğer yarı finalde kaybetmiş 2 oyuncu gruplarda da karşılaşmış ise grup maçında galip olan turnuvanın 3.sü sayılır aksi durumda 3.lük maçı yapılır.

Eğer gruplardan 2 kişi üst elemeye kalırsa sonraki 2 kişi de teselli turnuvasına devam eder (Genel olarak)


Ücretler:
15 TL (öğrenci 10 TL)

Ücretler turnuva başlamadan kayıt esnasında alınır.

Rating puanı 1000-1399 ise %30 indirimli, 1400 ve üstü olan oyuncular için ise %50 indirimli. Tek indirim geçerlidir. Ücreti verirken indirim durumunuzu hatırlatınız lütfen.

Ödüller : Katılımcı sayısı 12 ve üstü ise ilk üçe madalya.
Katılımcı sayısı 7 ile 11 arasında ise ; ilk ikiye madalya
Katılımcı sayısı 6 veya altı ise ; birinciye madalya

Daha önce verilen madalya ve kupalardan görüntüler (yıl şampiyonası için):

TT-Lig için tıkla
TT-Avans için tıkla