Turnuva çeşitleri

Düzenli olarak 3 tip turnuva düzenliyoruz. Her üç turnuva için temel katılım şartı TT-Rating (tıkla) üyeliği (bir de turnuvanın ücreti ve varsa o turnuvaya has ek bir şart); lisans, sağlık raporu, çeşitli evrak, kağıt vs. istenmemektedir. Önceden isim yazdırılmıyor. Salona zamanında gelip isim (yani tt-id numarası) bilgisayara giriliyor ve turnuva başlama saatinde kimler salonda mevcut ise anında otomatik gruplar, ligler, eşleşmeler vs... oyuncuların rating puanına göre yazılım ile oluşturuluyor. Kimsenin itiraz gereksinimi kalmıyor bu durumda. Düzenledğimiz 3 tip turnuva şunlardır:
1) TT-Rating (Klasik) Turnuvası "XX.TT-Rating" Turnuvaları. Örnek: "90.TT-Rating Turnuvası"
2) TT-Rating (Lig) Turnuvası. Ayrıntılar için tıklayın
3) TT-Avans Turnuvası. Ayrıntılar için tıklayın
Turnuvalar günübirlik turnuvalardır, aynı gün biter. Tüm turnuvalar birbirinden bağımsızdır. Daha önce herhangi bir turnuvaya katılmak gerekmemektedir. Tek şart TT-Rating üyeliğinizin olmasıdır (www.tt-rating.com). Bu üyelik işlemini bir kere yapıyorsunuz ve size bir kimlik numarası veriliyor (TT-ID numarası). Bu numara ile bundan böyle tüm turnuvalara katılabilirsiniz. Yaş sınırı yoktur. Kendi raketiniz ve topunuz olmalı.

Üç turnuva için de geçerli olan durumlar şunlardır:

 • Katılım şartı: TT-rating üyeliği. Olmayanlar turnuva öncesi salondaki formu doldurarak üye olabileceklerdir (salonda form doldurma ücreti 5 TL'dir). Zaman kaybı olmaması için ücretsiz olarak TT-rating 'e öncesinde üye olmanızı rica ediyoruz.
 • Yer : Ümraniye / ANEL iş merkezi - Açık adres: Saray Mh. Site Yolu Sk. Anel İş Merkezi No:5 , Ümraniye / İstanbul
 • Turnuva saatine kadar eğer salona varamamışsanız, çeşitli kanallardan turnuvayı düzenleyenler ile temasa geçip kaydınızı yaptırabilirsiniz. .
 • Yapılan maçların tüm skorları rating sistemine kaydedilmektedir (TT-Avans turnuvası hariç) ve www.TT-rating.com sitesinden takip edilebilir. Kullanılan lastikler mutlaka ITTF onaylı olmalıdır. Olmaması durumunda maçlara çıkabilirsiniz, rakip itiraz eder ise maçı hükmen mağlup sayılırsınız.
 • Yeni üye iseniz ve puanınız 0 ise TT-Rating klasik tipi bir turnuvadan başlamınızı öneririz. Aksi durumda TT-Lig turnuvasında 0 puanlı olarak son lige yerleştirilirsiniz. Puanınız ancak turnuva sonunda gerekirse yükseltilir (turnuva sonrasında maçlar sisteme girilmeden önce, yaptığınız maçları göz önünde tutarak uygun görülen bir puandan sisteme giriş yaparsınız).
 • Maçlara başladıktan sonra eğer haber vermediyseniz katılım mümkün değildir. Eğer telefon açıp isim yazdırmak isterseniz bunu mutlaka yola çıktıktan sonra ve gelmeniz kesin ise şahsen yapınız. TT-ID numaranızı ve isminizi telefonda söyleyerek 30 dakika gecikmeli gelseniz de katılabilirsiniz. Turnuva saatine 1 dakika öncesinde bile telefon açsanız yeterlidir.
 • Ayrıca başkası aracılığıyla geleceğinizi bildirmek turnuvaya yazıldığınız anlamına gelmiyor, mutlaka şahsen bildiriniz.
 • Turnuvada yapılan maçların neticelerini mutlaka maç föylerine yazılırken kontrol ediniz. Yanlış işlenmiş olabilir. Aksi durumda doğru kabul edilecek olup sisteme girildikten sonra düzeltmesi yapılmayacaktır. Sonradan maç sonucu kabul edilmeyecektir.
 • Her zamanki gibi turnuva tarihlerinde elemizde olmayan sebeplerden dolayı son anda tarih değişikliği olabilir. Sayfamızı tekrar kontrol ediniz lütfen.
 • Eğer Yputube kanalımıza ücretli üye değilseniz maçlarda size top verilmiyor. Oyuncular kendi toplarıyla (üzerinde 40+ ibaresi olması şarttır) oynamaları gerekiyor. Hangi oyuncunun daha iyi topu (yıldız sayısı bakımından, sonra marka) varsa onunla oynanır eğer iki taraf kendi topunda ısrar ederse. Topu olmayanlar salonda satın almalıdır.
 • Turnuva aynı gün biter.
 • Turnuvada video ve fotoğraf çekimi yapılır. Videolar youtube'a yüklenir. Fotoğraflar da Facebook grubuna yüklenir. Turnuvaya gelerek bunları kabul etmiş oluyorsunuz. Önemli ve Youtube kanalımıza üye olan oyuncuların maçları öncelikli olarak Youtube'a yüklenir.'
 • Youtube'a eklenmiş videoların kaldırımı ücret karşılığı mümkündür. (1-5 video: 10$ , 6-10 video: 15$ , 11 ve üstü: 20$)

 

Bu üç tip turnuvanın farklı kuralları, ücretleri, ödülleri vs... olabilir. Bunları alttaki açıklamalarda görebilirsiniz:

TT-Rating Turnuvaları:

Grup maçları ile başlar, gruplar normal şartlarda 4-5, en çok 10 kişi olabilir (katılıma göre). Grupta her oyuncu grubundaki oyuncular ile birer maç yapar. Gruplarda ilk 4e (veya 2ye kalan) kalan oyuncular diğer grubun ilk 4leri ile (veya ilk 2leri ile) eleme maçlarına başlar. Maçlar 3 set alan şeklindedir. Eğer yarı finalde kaybetmiş 2 oyuncu gruplarda da karşılaşmış ise grup maçında galip olan turnuvanın 3.sü sayılır, aksi durumda 3.lük maçı yapılır.

Eğer gruplardan 2 kişi üst elemeye kalırsa sonraki 2 kişi de teselli turnuvasına devam eder (Genel olarak)


Ücretler turnuva başlamadan kayıt esnasında alınır.

Ödüller : Katılımcı sayısı 12 ve üstü ise ilk üçe madalya.
Katılımcı sayısı 8 ile 11 arasında ise ; ilk ikiye madalya
Katılımcı sayısı 7 ise ; birinciye madalya

Daha önce verilen madalya ve kupalardan görüntüler (yıl şampiyonası için):

TT-Rating (Lig) için tıkla
TT-Avans için tıkla